VOLONTIRANJE:

Mlad/a si? Imaš od 15 do 30 godina?

U sklopu poticanja aktivnog sudjelovanja mladih u lokanoj zajednici, udruga CINAZ potiče volontiranje mladih i poziva sve mlade koji su zainteresirani za volonterski rad da se uključe u programske aktivnosti i projekte Udruge. Tom prigodom organiziramo volonterske edukacije i osposobljavanja, kako bi mladi stekli svoja (prva) volonterska iskustva koja će im se upisati u volonterske knjižice. Volonter može biti dugoročno ili kratkoročno, ovisno o vašim interesima, željama i mogućnostima. Vaši prijedlozi i ideje su uvijek dobrodošli.

Definicija volonterstva:

Zakon o volonterstvu /NN 58/2007.) određuje volonterstvo kao:

- dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina,

- obavljanje usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit

- usluge ili aktivnosti koje se obavljaju na način predviđen zakonom, bez postojanja uvjeta isplate novčane nagrade ili potraživanja druge imovinske koristi za obavljeno volontiranje.

Naši volonteri:

Ivo Štrkljević

-student ruskog i etnologije na Sveučilištu u Zadru; organizira volonterske edukacije, rusku književnu večer, aktivist, zavidan volonterski staž (volontira od 14.god), najbolji volonter Hrvatske 2009.

Valentina Grbić

Volontira u Kloozu vođenjem tematskih književnih večeri.

Matea Biloglav

Studentica ruskog i pedagodije, organizira rusku književnu večer, pjeva i svira.

Erik Lončar

Naš grafički dizajner; izrađuje nam logo, plakate, diplome.

Duje Miliša

Maturant Grafičke srednje škole, član Lumiere media, fotografira naše događaje i aktivnosti.

Angelo Virag

Maturant jezične gimnazije Vladimir Nazor, član Lumiere media, pomaže kod fotografiranja radionica.

Ivana Begović

Voditeljica glumačkih radionica za mlade, studentica kroatistike, lektorira i glumi.

Šime Mračić

Student geografije Sveučištu u Zadru, organizira glazbena događanja u Kloozu i uveseljava nas svojim autorskim pjesmama

Martina Đurković

Diplomirana povjesničarka umjetnosti, vodi likovnu radionicu.

Daniel Franić

Student menadžmenta, pruža informatičku podršku i širi dobru volju J