VR LAB rezultat je suradnje Prirodoslovno-grafičke škole, Udruge za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti Cinaz, Udruge apstinenata za pomoć pri resocijalizaciji Porat i Grada Zadra kako bi primjenom suvremenih tehnologija mladi naučili kreirati sadržaje virtualne stvarnosti i razviti inovativne turističke proizvode za konkurentniji nastup na tržištu.

Grad Zadar, u partnerstvu s Prirodoslovno-grafičkom školom Zadar, Udrugom za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti Cinaz i Udrugom apstinenata za pomoć pri resocijalizaciji Porat, provodi projekt "VR Laboratorij za mlade". Projekt je usmjeren na poticanje socijalne uključenosti mladih u dobi od 15 do 29 godina, koji će kroz prvi ciklus edukacija naučiti kako samostalno pokrenuti start-up i crowdfunding kampanju, razviti poslovne ideje i prodati kreirane proizvode, te koliki utjecaj zaista ima kvalitetan marketing na društvenim mrežama.

Prvi ciklus edukacija na temu Razvoj osobnih i poslovnih vještina započinje 15. listopada 2018.
godine i to s edukacijama na temu:

# Soft skills - Razvoj poslovnih vještina
(dvodnevna radionica)
• 15.-16. listopada 2018. (1. grupa)
• 17.-18. listopada 2018. (2. grupa)
• 19.-20. listopada 2018. (3. grupa)

# Razvoj start-up projekta u svrhu samozapošljavanja
(jednodnevna radionica)
• 22. listopada 2018. (1. grupa)
• 23. listopada 2018. (2. grupa)

# Crowdfunding
(jednodnevna radionica)
• 30. listopada 2018.

Navedene edukacije održat će se u COIN Coworking prostoru, na adresi Murvička 16, Zadar, s početkom u 9:00 sati.

Saznajte više na internet stranici VR LAB Laboratorij za mlade.

Vrijednost projekta je 692.883,11 kuna, te je osigurano 100% financiranje svih projektnih elementa bespovratnim EU sredstvima.

U sljedećih 18 mjeseci, za vrijeme trajanja provedbe projekta, Grad Zadar će u suradnji sa projektnim partnerima, implementacijom ključnih projektnih elemenata, tj. edukacijom ciljnih skupina za osobne i poslove vještine, a posebice za korištenje IT tehnologije (virtualna stvarnost), omogućiti aktivno uključivanje istih u novi model prevencije socijalne uključenosti mladih, konkurentniji nastup na tržištu rada i sudjelovanje u kreiranju politika za mlade.

Ukupna vrijednost: 692.833,11 HRK
Sufinanciranje iz ESF-a: 588.950,64 HRK (85%)
Poziv: Podrška programima usmjerenim mladima
Razdoblje provedbe: 18/5/2018 - 18/11/2019