S ponosom dijelimo vijest o uspješnom zaključenju prve faze radionica unutar našeg projekta "Mali poduzetnici". Učenici su aktivno sudjelovali, iskazali veliki entuzijazam te stekli nova znanja o poduzetništvu, istovremeno razvijajući svoje vještine. 

Radionice pod nazivom "Poduzetnička početnica", vođene od strane stručnjakinje Višnje Perin iz Udruge CINAZ, imale su za cilj upoznavanje učenika s osnovnim pojmovima poduzetništva te poticanje pozitivnih stavova prema poduzetništvu. Ova radionica označava prvi korak u nizu aktivnosti koje će se provoditi unutar projekta "Mali poduzetnici" Udruge za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti CINAZ. 

  

Projekt "Mali poduzetnici" predstavlja nastavak uspješnih inicijativa s ciljem razvoja poduzetničkih kompetencija djece i mladih iz šest odgojno-obrazovnih ustanova na području Grada Zadra, Zadarske i Šibensko-kninske županije. Glavni fokus projekta usmjeren je na osnivanje i osnaživanje učeničkih zadruga. Ciljana skupina uključuje 206 djece i mladih s područja grada Zadra, Dugog otoka, Grada Benkovca i Grada Knina. Ostvarenje ciljeva projekta planira se kroz raznolike aktivnosti poput edukativnih radionica o poduzetništvu, kreativnih radionica, predstavljanja učeničkih zadruga na manifestaciji "Dan malih poduzetnika" u Zadru te terenskih posjeta Poduzetničkom inkubatoru u Zadru. 

Ovaj značajan projekt dobio je financijsku podršku od Ministarstva znanosti i obrazovanja RH na natječaju za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2023./2024. 

Ponosni smo na suradnju s Gradom Zadar i šest osnovnih škola - OŠ Šime Budinić, OŠ Š.Kožičića Benje Zadar, OŠ Zadarski otoci, OŠ Petar Lorini Sali, OŠ Benkovac, OŠ Domovinske zahvalnosti Knin. Posebnu podršku projektu pruža poduzetnički inkubator Inovativni Zadar d.o.o. organizacijom terenskih posjeta školama uz stručno informativno vodstvo. Također, zahvaljujemo Srednjoj školi Stanka Ožanića lokalnoj podružnici HUUZ-a na informativnoj podršci za osnivanje učeničke zadruge. 

Nestrpljivo očekujemo iduće korake i radujemo se novim izazovima koje donosi projekt "Mali poduzetnici". Djeca su iskazala veliko uzbuđenje, a podrška zajednice neizmjerna. Hvala svima koji su dio ovog posebnog nam projekta!